نکات طلایی در هنگام تعویض بلبرینگ کلاچ

در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با نصب بلبرینگ کلاچ توضیحات کاملی ارائه دهیم.البته باید دقت داشته باشید نصب بلبرینگ کلاچ به تخصص و تجربه و ابزار کافی نیاز دارد.اما در این نطلب به طور کلی با روند این کار آشنا می شود.اما در ابتدا باید علائم خرابی بلبرینگ کلاچ رابدانید.بعد از تشخیص درست می توانید اقدام به تعویض و نصب بلبرینگ کلاچ خودروی خود نمایید.در مطالب دیگر در رابطه با خرابی بلبرینگ کلاچ و صدای بلبرینگ کلاچ کاملا توضیح دادیم.اما در این قسمت باز به اختصار مطالبی قرار می دهیم. همچنین مطلب بهترین زمان تعویض دیسک و صفحه را بخوانید.

تشخیص خرابی بلبرینگ کلاچ

برای اینکه مطمئن شوید که بلبرینگ کلاچ خودروی شما از کار افتاده است، می توانید آزمایشاتی را برای عیب یابی این مشکل انجام دهید و متوجه شوید که آیا بلبرینگ کلاچ خودرو واقعاً مشکل دارد یا خیر. اکنون می خواهیم توضیح دهیم که چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

برای انجام این کار، باید خودرو را روشن کنید.. وقتی روی پدال کلاچ فشار می دهید، باید سعی کنید به صداها گوش دهید. ماشین خود را در دنده یک قرار دهید و کلاچ را رها کنید. اگر صدای عجیب و غریبی وجود دارد، احتمالاً مشکل بلبرینگ کلاچ یا صفحه کلاچ دارید.

بنابراین، برای درک بهتر اینکه کدام یک از آنها خراب شده است، باید پدال کلاچ را تا انتها نگه دارید و سپسدنده ر خلاص کنید. اگر صدا همچنان وجود دارد، صفحه کلاچ شما تمام شده است. و اگر سر و صدا در این مورد ناپدید شود، بلبرینگ کلاچ خراب است.

فرض کنید هنگامی که در حالت دنده خلاص هستید، هنگام رها کردن پدال کلاچ برای درگیر کردن کلاچ، صدای بلبرینگ وجود دارد. اما پس از آن صدا از بین می رود، پدال فشرده می شود. این معمولاً به دلیل شکستگی یاتاقان شفت ورودی انتقال ایجاد می شود.

این راهنمای ساده به شما کمک می کند تا این مشکل را تشخیص دهید و امیدوارم قطعه خراب را به درستی تشخیص دهید. برای درک این مشکل و تشخیص آن باید گوش های خوبی داشته باشید. حتی اگر شما آن را تشخیص دادید، باید گیربکس کار ماهر گیربکس را سرویس کند.تنها با باز کردن پوسته گیربکس خودرو دلیل اصلی مشخص می شود.اما با این اطلاعات می توانید به قطعه خراب نزدیکتر شوید. این کار باعث کاهش هزینه های شما در تعمیر خودرو می شود.

تعویض بلبرینگ کلاچ

نکاتی که قبل از تعویض بلبرینگ کلاچ باید رعایت کنید

همانطور که اشاره کردیم این کار ساده ای نیست. در قسمت بعد، مراحل تعویض بلبرینگ کلاچ به طور کامل گفته می شود. برای انجام این مراحل حتما به این مسائل دقت کنید.
قبل از شروع، این شغل بسیار پیچیده است و معمولاً یک کار دو نفره است. این به این دلیل است که تعداد زیادی پله وجود دارد و بسیاری از قطعات باید قبل از رسیدن به یاتاقان از ماشین جدا شوند. یاتاقان ممکن است کوچک باشد، اما نیاز به کار زیادی دارد تا از ماشین بیرون کشیده شود و با یک بلبرینگ جدید جایگزین شود.

حتما باید بلبرینگ با کیفیت خریداری کنید.از آنجایی مراحل انجام این کار زمان بر و سخت است حتما باید با قطعه اصلی جایگزین شود.اگر از قطعه بی کیفیت استفاده کنید بعد از نصب متوجه می شوید قطعه به درستی کار نمی کند.باید دوباره کل گیربکس را باز و بسته نمایید. این کار هزینه زیادی برای شما دارد.

تعویض بلبرینگ کلاچ

مراحل تعویض بلبرینگ کلاچ خودرو

در ابتدای این بخش توصیه اکید داریم اگر تجربه و ابزار کافی ندارید این کار را انجام ندهید. تعویض بلبرینگ کلاچ به تخصص کافی نیاز دارد. برای همین ما همیشه توصیه می کنیم برای تعویض بلبرینگ کلاچ حتما باید به گیربکس کار ماهر مراجعه کنید. نکته اصلی بعدی خرید بلبرینگ کلاچ اصلی می باشد. در کل کار اصولی این است که دیسک و صفحه و بلبرینگ کلاچ با هم عوض شود. اما گاهی بلبرینگ کلاچ به دلیل کیفیت ضعیف زود تر از دیسک و صفحه خراب می شود.

مرحله اول


مرحله اول شامل جداکردن گیربکس ماشین است. برای جدا کردن گیربکس، باید خودرو را به وسیله جک گازی بالا ببرید. یا ترجیحاً با آسانسورمکانیکی خودرو کاملا از زمین جدا می شود. سپس باید از بست زنجیری که گیربکس را نگه می دارد استفاده و به آرامی آن را پایین بیاورید. آن رابه آرامی روی زمین بگذارید. جداکردن گیربکس ضروری است و بدون آن نمی توانید این کار را انجام دهید.

مرحله دوم


اکنون باید محل بلبرینگ کلاچ را پیدا کنید. بلبرینگ درست بعد از دوشاخ قرار دارد. بلبرینگ روی پوسته در مرکز گیربکس نصب شده است.

مرحله سوم


بلبرینگ قدیمی باید به راحتی جدا شود و در صورت گیر کردن فقط به یک ضربه مختصر با یک چکش لاستیکی نیاز دارید تا شل شود. اگر بلبرینگ قدیمی باشد، احتمالاً بدون گریس باقی مانده است و بیرون کشیدن آن دشوارتر خواهد بود. پس حتما به این موضوع دقت کنید و ضزبه ی بی جا به گیربکس نزنید.

مرحله چهارم


حالا باید بلبرینگ جدید را چرب کنید و پوسنه و دوشاخ کلاچ که بلبرینگ روی آن سوار شده است را چرب کنید. این مسئله خیلی مهم است زیرا گریس بلبرینگ کلاچ شما را سالم نگه می دارد و از عمر مفید آن را زیاد می کند. نه تنها این بلبرینگ، بلکه هر بلبرینگی که روی ماشین خود نصب می کنید، همیشه بهتر است قبل از نصب آن روی ماشین، مقدار زیادی گریس روی آن بمالید.

مرحله پنجم


از آنجایی که بلبرینگ را گریس کاری کردید، اکنون زمان نصب مجدد است. بلبرینگ را در جهت درست نصب کنید و پوسته گیربکس را در جای خود قرار دهید. مطمئن شوید که تمام پیچ ها را سفت کرده اید و همه چیز به درستی وصل شده است. نکته اصلی این اصل پیچ های گیربکس به هیچ عنوان نباید با آچار بکس بادی سفت شود.حتما باید با دست پیچ ها سفت و تنظیم شود.

توصیه جدی آخر


از آنجای یکه گیربکس باید باز شود, بهتر است قطعات داخلی بازبینی و سرویس شود. اگر دیسک و صفحه در حال تمام شدن است، بهتر است آن را به طور کامل تعویض کنید. پس از چند ماه دیگر نمی خواهید این کار را انجام دهید. همچنین با این کار از پرداخت دوبار به مکانیک ها جلوگیری می کنید. زیرا اجرت باز و بست گیربکس خیلی بالاست.

هزینه های تعویض بلبرینگ کلاچ

بلبرینگ کلاچ قطعه نسبتاً ارزان و مقرون به صرفه ای است. خرید آن می تواند حدود ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزارتومان هزینه داشته باشد. اگر کیت کلاچ را به این قیمت اضافه کنید، ۲ تا ۳ میلیون تومان برای شما هزینه خواهد داشت. کیت کلاچ ها نسبتا گران هستند. بنابراین، صفحه کلاچ خود را نسوزانید. در مجموع، برای قطعات می تواند به ۳ میلیون تومان هزینه قطعه برای یک ماشین معمولی مسافرتی برسد. اگر یک ماشین با بلبرینگ پمپی دارید، قیمت کیت کلاچ کمی گران‌تر خواهد بود.

اما این فقط هزینه برای خرید قطعه است.اجرت نصب را هم باید در نظر بگیرید. اجرت نصب این کار می تواند گران باشد. این کار چند ساعت زمان می برد. و این خیلی سریع جمع نمی شود. بسته به مکانیکی که ماشین خود را به آن می برید، می تواند هزینه زیادی برای تعمیر آن داشته باشد.

به همین دلیل است که توصیه می کنیم دیسک و صفحه با بلبرینگ را هم زمان عوض کنید. انجام آن در دراز مدت بسیار ارزان تر خواهد بود. تصور کنید بلبرینگ خود را عوض کنید و کلاچ بعد از چند ماه از کار بیفتد. گیربکس باید دوباره بیرون بیاید و دوباره پول مکانیکی و اجرت نصب ابید بپردازید.

تعویض بلبرینگ کلاچ

چگونه از خراب شدن صفحه کلاچ جلوگیری کنیم؟


برای جلوگیری ازخرابی صفحه کلاچ خودرو، باید نکات درست رانندگی را بیاموزید. زمانی که دنده ها را تعویض می کنید زمان کمتری را روی پدال کلاچ بگذرانید. هرچه زمان کمتری را پدال را پایین نگهدارید، صفحه کلاچ کمتر آسیب می بیند و احتمالاً آسیب می بیند.

بسیاری از مردم فکر می کنند که این کار درست است، اما اینطور نیست. وقتی پدال کلاچ را فشار می دهید، دنده را عوض کرده و کاملا رها کنید. هرچه پاهای خود را بیشتر فشار دهید، بار بیشتری روی کلاچ و صفحه وارد می شود. این منجر به آسیب و سایش احتمالی آن می شود.

خطرات رانندگی با صفحه کلاچ خراب

رانندگی به این شکل با کلاچ خراب توصیه نمی شود. از آنجایی که صدای صفحه کلاچ را می شنوید به این معنی است که باید این مورد را بررسی کنید. اگر کل صفحه کلاچ از کار بیفتد، نمی‌توانید دنده‌ها را تعویض کنید و در نهایت گیر می‌افتید و نمی‌توانید ماشین خود را به اطراف حرکت دهید.

مطلب پایانی در رابطه با صدای بلبرینگ


در این مطلب، در مورد بلبرینگ کلاچ و صفحه کلاچ موارد زیادی را گفتیم. شما مطالب زیادی در مورد آن، علائم اصلی خرابی و همچنین نحوه عیب یابی این موضوع یاد گرفتیم.

مهم‌ترین نشانه‌ ی خرابی که احساس خواهید کرد، صدایی است که وقتی پا را روی کلاچ قرار می‌دهید. اگر صدای جیر جیر وجود دارد، می دانید که مشکلی وجود دارد و باید به آن رسیدگی شود.

سپس، ما به طور کامل توضیح دادیم که چگونه می توانید این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید که این یک کار دو نفره است و اگر تجربه ندارید برای انجام این کار به یک دست دیگر نیاز خواهید داشت.

و در آخر، ما توضیح داده ایم که چگونه می توانید کلاچ و بلبرینگ خود را حفظ کنید و از سایش زودرس خودداری کنید. همان طور که می دانید پیشگیری بهتر از درمان است.

خرید بلبرینگ کلاچ و کیت کلاچ اصلی

ما در فروشگاه لوازم یدکی کارکیتس همیشه بر کیفیت بالای قطعات تاکید داریم. دلیل این امر کاهش هزینه های ناشی از قطعات بی کیفیت است. خرید بلبرینگ کلاچ و کیت کلاج اصلی کار دشواری نیست.اما گاهی برخی افراد سودجو قطعات طرح اصلی را به جای اصلی می فروشند.ما در فروشگاه کارکیتس ضمانت اصالت کالا داریم.یعنی قطعه با کیفیت درخواستی مشتری به دستش می رسد.برای خرید بلبرینگ کلاچ و کیت کلاچ اصلی خودروهای چینی می توانید در فروشگاه جستجو کنید.اگر قطعه را پیدا نکردید در ساعات کاری با فروشگاه تماس بگیرید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *