مقایسه خودروها

مزایا و معایب x33 کراس محصول جدید مدیران خودرو

x33 cross محصول جدید مدیران

به تازگی در خیابان ها بنر های تبلیغاتی محصول جدید مدیران خودرو به چشم می خورد.در نگاه اول این خودرو جذاب به نظر می رسد.برای همین مطلبی در رابطه با این خودرو منتشر کنیم.نام این خودروی تازه وارد x33 cross یا x33 کراس می باشد.شاید بتوان گفت ادامه دارترین چینی موجود در ایران همین اتاق باشد.در مطالب قبل در رابطه با خودروهای x33 موجود در ایران صحبت کردیم.حتما مطالب ما را در رابطه با مدلهای x33 موجود در ایران بخوانید.اما با توجه به شناخت کم از این خودرو سعی کردیم مزایا و معایب x33 کراس یا x33 cross را برای شما برسی کنیم.همچنین در رابطه با قیمت خودرو و لوازم یدکی و مشخصات فنی x33 کراس بحث می کنیم.پس در ادامه با بحث آشنایی با ایکس 33 کراس با ما همراه باشید.

آشنایی با x33 کراس یا x33 cross

خودروی ایکس 33 کراس یا x33 کراس به زودی وارد بازار ایران می شود.این خودرو در واقع با نام اتاق تیگو 3 در چین موجود است.تیگو 3 در چین مدل های زیادی دارد.نام مدل جدید در چین omoda c3 می باشد.ششمین نسل این خودرو هم در راه ایران است.انگار مدیران خودرو کاملا با سلیقه مردم آشنا شده.تمام خودروهای جدید جذابیت خوبی دارد.البته از پیشرفت چینی ها در خودروسازی نمی توان چشم پوشی کرد.پیشرفت چین را با مقایسه نمونه اول ایکس 33 با نمونه جدید ایکس 33 کراس x33 cross شگفت زده می شوید.

خودروهای چینی جدید دیگر بنجل نیست.کیفیت ساخت بالا رفته.آپشن ها تماما به روز هستند.مهمتر اینکه موتور و گیربکی با توجه به بودجه مشتری متغیر است.مثلا همین خودروی x33 کراس یا x33 cross با دو موتور و گیربکس در راه ایران است.موتور گیربکس این دو مدل با x22 پرو یک است.یعنی یک موتور 1 لیتر دنده اتومات و مدل دیگر موتور 1.5 لیتر دنده دستی دارد.البته به نظر یک تیپ فول با موتور 1.5 و گیربکس اتومات هم در راه باشد.تجربه غلط در رابطه با ایکس 22 پرو 1 لیتر اتومات در حال تکرار است.البته شاید ضعف را برطرف کرده باشند.اما موتور و گیربکس ایکس 22 پرو دنده اتومات 1 لیتر با هم همخوانی نداشت.شاید به دلیل وجود توربو بود.اما صاحبان آن به مشکل خوردند.در رابطه با مزایا و معایب ایکس 22 پرو در مطلب دیگری صحبت شده.

معایب x33 کراس

مشخصات فنی ایکس 33 کراس

همان طور که گفته شد x33 cross یا x33 کراس در دو تیپ وارد ایران می شود.به ترتیب در رابطه با هر تیپ این خودرو صحبت می کنیم.مزایا و معایب هر کدام را بررسی می کنیم.شما با مطالعه این مطلب می توانید دید بازتری برای خرید این خودرو داشته باشید.همان طور که گفتیم ایکس 33 کراس با دو تیپ وارد بازار ایران می شود.تیپ اول دارای موتور سه سیلندر 1 لیتر توربو می باشد.این موتور روی ایکس 22 پرو هم نصب شده.این موتور 102 اسب قدرت دارد و زیاد نیست.تیپ 2 x33 کراس یا x33 cross دارای موتور 1.5 لیتر اتمسفریک با گیربکس دنده دستی می باشد.جلوبندی این خودرو از سیستم تعلیق تورشنبین می باشد.به نظر می شود مشکل کوبش در این خودرو هم پا برجا باشد.از معایب جلوبندی x33 کراس یا x33 cross همین تعلیق ضعیف است.

طراحی ظاهری omoda c3 یا x33 cross

omoda c3 که همان خودروی ایکس 33 کراس است طراحی جذابی دارد.این خودرو اسپرت و جوان پسند طراحی شده سعی شده در طراحی ظاهری از موضوعات ترند و برتر طراحی خودرو در دنیا استفاده شود.چراغ جلوی این خودرو جدا و در پایین طراحی شده.جلوپنجره اسپورت و کهکشانی که امروز در خودروهای روز دنیا هم می بینید.دی لایت یا چراغ های رانندگی در روز خطی با طرحی جدید جلوی این خودرو را بسیار چشم گیر کرده.طراحی کناری زیاد تفاوتی نداشته و مانند مدل های قبلی ساده است.اما روی رینگ چرخ و فلاپ های روی گلگیر از تم رنگ نارنجی استفاده شده.نمونه این طراحی روی فونیکس fx هم دیده می شود.استفاده از این رنگ برای جذابیت بیشتر و اسپورت تر شدن این خودرو است.رینگ های آلمینومی هم رخ جالبی به این خودرو داده.پلتفرم این خودرو همان ایکس 22 پرو می باشد.

طراحی عقب خودرو کاملا متفاوت شده.چراغ های به هم پیوسته در خودروهای روز دنیا هم دیده می شود.قسمت عقب هم مانند جلو از طراحی زیبایی برخوردار است.فضای داخل صندوق متوسطی دارد.این خودرو یک کراس اوور شهری است.برای جوانان بسیار خودروی مناسبی است.از معایب طراحی x33 کراس یا x33 cross وجود سر اگزوز های بی مورد یا به عبارت دیگر فیک یا الکی می باشد.بهتر بود دفیوزر عقب در زیر سپر برای پوشاندن این عیب باشد.

طراحی داخلی اتاق x33 کراس یا x33 cross

خودروی x33 کراس یا x33 cross در طراحی داخلی دگرگون شده.تریم داخلی چشم نواز و هم نواختی دارد.فضای داخلی کرم آبی است.نسبت به ایکس 22 و نسل های قبلی خیلی بهتر شده.سانروف داخلی دارد.نصب تریم پیانویی فرمان D و ال سی دی 10 اینچی از آپشن های نسل جدید است.از آپشن های جدید جای موبایل سه تایی برای سر نشینان جلو و جا شارژی وایرلس می باشد.فضای داخل اتاق زیاد نیست.اما به نظر می رسد دو نفر به راحتی در این خودرو جا شوند.معایب طراحی داخلی x33 کراس یا x33 cross همین فضای داخل کم است.

معایب x33 کراس

مزایای خودروی ایکس 33 کراس

نمونه های سفارش ایران دارای ضعف هایی می باشد.اما نمی توان از مزایای خودروهای چینی مخصوصا مزایای x33 کراس غافل ماند.این مزایا شامل قیمت خرید و شرایط خرید اقساطی طراحی به روز و چیم نواز مناسب برای سفرهای بین شهری و شهری جوان پسند بودن مصرف بهینه بنزین اشاره کرد.البته هنوز قیمت قطعی برای این خودرو در نظر گرفته نشده و هنوز مدیران خودرو ایکس 33 را به بازار عرضه نکرده.باید دید خودروهای سفارش ایران کیفیت مناسب برای مصرف کننده دارد یا نه.نظر خود را در رابطه با این خودرو در انتها برای ما بنویسید.

معایب x33 کراس یا x33 cross در ایران

خودوری x33 کراس یا x33 cross از لحاظ ظاهری زیباست.اما به نظر عیوب سایر خودروهای چینی هنوز برای این خودرو هم باشد.این خودرو ارتفاع پایینی دارد و جلوبندی ضعیفی دارد.کیفیت متریال داخلی هنوز ضعف دارد و از پلاستیک های با کیفیت پایین ساخته شده.نمونه های داخل ایران از به سفارش مدیران خودرو از نمونه های اصلی داخل چین ضعیف تر است و کیفیت پایین تری دارد.لاستیک های زیر این خودرو در ایران عوض شده و لاستیک ایرانی دارد که تراکم استانداردی ندارد.لوازم یدکی این خودرو مخصوصا در قسمت بدنه قیمت بالایی دارد.برخی لوازم یدکی این خودرو فعلا در بازار نیست و شرکت خدمات بعد از فروش خوبی ندارد.

قیمت x33 کراس در ایران چقدر است؟

با توجه به پلتفرم مشابه این خودرو با ایکس 22 پرو به نظر می رسد قیمتی تا 1 میلیارد تومن برای این خودرو در نظر بگیرند.البته مدیران خودرو فعلا شرایط فروش اقساطی ندارد و باید خودروی خود را در سامانه یکپارچه بفروشد.اما اگز این خودرو حدود یک میلیارد باشد و بتوانید با شرایط خرید قسطی طولانی این خودرو را بخرید به نظر می رسد ارزش خرید داشته باشد.

معایب x33 کراس

 

لوازم یدکی x33 کراس در بازار

با ورود هر خودروی چینی در بازار ایران باید نگران تامین لوازم یدکی این خودرو در بازار باشید.تعداد زیادی از خودروهای چینی ناموفق در بازار ایران وجود دارد که حتی نام آن را کسی نمی داند.حتی یک سپر ساده از این خودروها در خود چین هم نیست.باید دید خودروی x33 کراس یا x33 cross در بازار ایران به موفقیت می رسد یا نه.اگر خودروی موفقی باشد میتوان توقع داشت تاجر های لوازم یدکی در لوازم یدکی x33 کراس را از چین وارد کنند.از شواهد پیداست اگر همه چیز درست پیش رود و موتور گیربکس این خودرو هم خوانی داشته باشد فروش خوبی هم در پیش روست.قیمت لوازم یدکی x33 کراس بالاست.این موضوع به دلیل طراحی زیبای چراغ هما و سپر و بدنه هم می باشد.این مورد از معایب x33 کراس یا x33 cross در بازار ایران می باشد.

x33 کراس بخریم یا نه؟

این یک نظر شخصی است.البته مسایل فنی هم در نظر گرفته شده.اگر به دنبال یک خودروی اقتصادی هستید می توانید روی ایکس 33 کراس حساب کنید.به نظر می رسد بیشتر از مبلغی که می دهید آپشن دریافت می کنید. با پول ایکس 33 کراس می توانید نهایت یک خودروی ایرانی بی آپشن بخرید. با توجه به شرایط فروش اقساطی و خدمات پس از فروش ایکس 33 کراس انتخاب درستی است. با اقساط 5 ساله خریدن این خودرو به صرفه است.با توجه به شرایط تورمی مبلغی که برای اقساط در سال سوم می پردازید تقریبا هیچ است. بعد 5 سال مطمئن باشید این خودرو را با قیمت بالاتر از قیمت خرید می فروشید.هرچند که بازار فروش ایکس 33 کراس بد باشد باز هم قیمت آن بالا می رود. این خودرو کم مصرف زیبا و پر آپشن است.اگر قرار است 207 بخرید بهتر است ایکس 33 کراس بخرید. خودروهای چینی دیگر یه بی کیفیتی قدیم نیست. نظرات خود را در رابطه با ایکس 33 کراس و مزایا و معایب x33 کراس یا x33 cross در انتهای همین مطلب برای ما هم بیان کنید.

کلام آخر

دوستانی قصد خرید خودروی x33 کراس یا x33 cross دارند باید به یک نکته توجه کنند.سر.یس های دوره ای در خودروهای چینی از واجبات است.اگر نمی توانید منظم سرویس دوره ای خودرو را انجام دهید سمت خودروی چینی نروید.ما در مطلب در رابطه با انجام به موقع سرویس های دوره ای در خودروهای چینی صحبت کردیم.فروشگاه کارکیتس سالهاست در تامین قطعات خودروهای چینی تجربه دارد.می توانید برای خرید لوازم یدکی خودروهای چینی با ما در ارتباط باشید.همچنین می توانید نظرات خود را در رابطه با کیفیت مطالب و یا تجربه رانندگی با خودروهای چینی با ما در میان بگذارید.نظرات خود را در انتهای همین مطلب بنویسید.

18 دیدگاه در “مزایا و معایب x33 کراس محصول جدید مدیران خودرو

 1. ناشناس گفت:

  با سلام
  ایکس ۳۳ ماشین جداب، زیبا و پراپشنی هست. من یک ۲۰۷ مدل ۱۴۰۲ داشتم فروختم و یک ایکس ۳۳ ثبت نام کددم. واقعا از این ماشینای بدون اپشن ایرانخودرو خسته شدم. انشالله که امتحانشو خوب پس بده

  1. alinaderi گفت:

   مبارک باشه فقط باید سرویس دوره ای های منظم برای ماشینتون انجام بدید.حتی 1000 کیلومتر هم از سرویس های دوره ای رد شه امکان داره به ماشین آسیب وارد شه. پیشنهاد می کنم حتما مطلب ” چک لیست سرویس دوره ای مخصوص ماشین چینی ” در سایت ما رو مطالعه کنید.

 2. دهقانی گفت:

  سلام
  اشکال در این خودرو که خیلی هم خطرناک و هزینه بر است اینکه کارتر از سپر جلو پایین ترست و احتمال آسیب دیدن آن بالاست.ای کاش مدیران خودرو این ایراد را رفع کنند و یا حداقل سینی جلو برای آن طراحی کنند و قرار دهند.

 3. دهقانی گفت:

  سلام
  اشکال در این خودرو که خیلی هم خطرناک و هزینه بر است اینکه کارتر از سپر جلو پایین ترست و احتمال آسیب دیدن آن بالاست.ای کاش مدیران خودرو این ایراد را رفع کنند و یا حداقل سینی جلو برای آن طراحی کنند و قرار دهند.

  1. alinaderi گفت:

   این مشکل رو خیلی از ماشین چینی ها دارن دلیل این طراحی اینه که در چین شما حتی یک مسیر خراب هم نمیبینید و تمام مسیر ها با کیفیت بالا ساخته شده سفارشات ایران حتما باید با سینی باشه در غیر این صورت یا کارتل خراب میشه یا احتمال داره در اثر ضربه از زیر ایربگ فعال بشه

 4. زهرا گفت:

  ۳ سلندر بودن ضعیف نمیکنه ماشین رو؟
  من میترسم تو سربالایی کم بیاره ماشین؟

 5. ابراهیم گفت:

  ۳ سیلندر بودن ضعیف نمیکنه ماشین رو؟
  من میترسم تو سربالایی کم بیاره ماشین؟

  1. alinaderi گفت:

   این موتور سه سیلندر توربو هست قدرت کم موتور با توریو جبران شده. این سیاست رو خیلی از خودروسازان دنیا دنبال می کنند که موتور رو کوچیک و اقتصادی طراحی کنند به جاش از توربو استفاده کنند. ولی بدیش اینه که هزینه سرویس دوره ایش بالا میره.چون به خاطر توربو باید از بنزین سوپر و روغن خارجی استفاده کنید.

   1. مجید گفت:

    بنزین سوپر و روغن مرغوب هم که نایاب هستش

    1. alinaderi گفت:

     به جای بنزین سوپر می تونید از مکمل بنزین اصلی استفاده کنید روغن ایرانی اگر مصرف میکنید باید زودتر برید برای تعویض

   2. Saeid گفت:

    میگفتن اینا سینه زنجیر دارن بدون تسمه تایمن این خودش به نظرم خوبه کسی تجربه داره در این مورد پیشنهاد بده لطفا

    1. alinaderi گفت:

     سلام بله روی این خودرو موتور 110 اس بسته شده و مکانیزم زنجیر تایم داره. یک سری معایب داره و یک سری مزایا
     توی سایت یک مطلب در رابطه با مکلنیزم تایم خودروهای چینی نوشته شده. می تونید اون رو مطالعه کنید.

 6. ناشناس گفت:

  سلام من حدود 25 روز پیش مدل دنده ای خریداری کردم و دارم استفاده میکنم قبل خرید خیلی مردد بودم و با وسواس برای خرید اقدام کردم با توجه به اینکه طی 20سال گذشته 206و 405و پارس و سمند و جک اس ال 905 رو تجربه کردم و داشتم خداوکیلی این ماشین یک چیز دیگه هست الان میگم با خیال راحت اونایی که مردد هستن شک نکنید و با خرید این ماشین از نرمی و صدای بسیار کم داخل ماشین آپشنها ی داخل کابین و سرعت و شتاب مخصوصا در سربالایی ها لذت ببریدمن با 5نفر و بار داخل جعبه به راحتی سربالایی ها رو بدون فشار به موتور بالا رفتم بدون اینکه احساس کنم ماشین کم آورده لذت ببرید

  1. alinaderi گفت:

   سلام ارادت
   مبارکتون باشه بله اکثرا از این ماشین تو این رنج قیمت راضی هستند. فقط باید سرویس دوره ای 5 هزارتا رو مرتب انجام بدید. فشار زیاد به موتور ماشین نیارید. حتما چک لیست سرویس دوره ای رو داشته باشید تا هم سواری بهتری ماشین یهتون بده هم افت قیمت کمتری داشته باشه

 7. ناشناس گفت:

  سلام عرض ادب منم سه ماه این ماشین رو به سفارش دوستان خریدم داخل شهر با مشکل خاصی بر نخوردم اما این چند روز رفتم مسافرت و امروز برگشتم و تصمیم گرفتم بفروشمش چون ماشین جاده نیست اصلا خیلی می کوبه گفتم شاید به خاطر چرخ های کوچیک ش باشه اما نه چون من چند سال پیش پرایدم اونم چرخ های کوچیک بود اما اینجوری نبود تو این بارندگی سمت شاگرد آب از زیر داشبورد میومد تو کابین زیر پا داستانی بود برای خوش هر چند ساعت یه بار تخلیه آب داشتیم از کف ماشین خود ماشین خشک و رانندگی خسته کننده ای داره من قبلاً x33 اس اسپرت داشتم اون خوب بود اما این من توصیه نمیکنم مگر برای داخل شهر اونم نهایتش برای دو تا سه نفر سرنشین باراننده نه چهار نفر ، دوستانی که دارن تو جاده برن یا رفتن متوجه میشن مشکلاتش رو با این قیمت من توصیه نمیکنم دوستان.البته امیدوارم من این مشکلات رو داشته باشم بقیه دوستان که دارن یا می خرن راضی باشند .

  1. alinaderi گفت:

   سلام ارادت
   ممنون از اینکه تجربه خودتون را برای ما و دیگر دوستان به اشتراک گذاشتید. اما صحبت های شما دو نکته اساسی داره. اول اینکه هنوز مشکل کوبش در خودروهای اقتصادی چینی موجود در ایران وجود داره. البته ما چند ساله رو این موضوع کار کردیم. داخل سایت می تونید نحوه رفع کوبش خودروهای چینی رو مطالعه کنید. دوم اینکه با مبلغی که برای ماشین پرداخت می کنید نمی تونید خیلی از این ماشین توقع داشته باشید. به نظرم ایمنی مهمتر از سواریه که خودروهای چینی از خودروهای ایرانی خیلی بهترن. در کل ماشین چینی اقتصادی یکسری مشکلات خاص خودش رو داره. دوستان اگر کسی نظر دیگه ای داره با ما به اشتراک بزاره.

 8. احسان گفت:

  سلام وقت بخیر . من قصد خرید نسخه دنده ای این خودرو رو دارم . لطفا بفرمایید نسخه دنده ای و اتومات در آپشن ها چه تفاوتی دارند. حتی نمایندگی هم دقیق اطلاع نداشت.مثالا تعداد ایربگها و ریز آپشنهای دیگه.ممنون

  1. alinaderi گفت:

   سلام ارادت
   نسخه دنده دستی این خودرو با مد دنده دستی تفاوتی نداره البته در نسخه دنده اتومات تعدادی آپشن و آلارم مخصوص خودروهای اتومات داره. با توجه به بازخورد ظاهرا نسخصه دنده دستی از لحاظ فنی بهتر از نمونه اتوماته همچنین هزینه سرویس دوره ای کمتری داره. لطفا اگر این خودرو خریدید تجربه سواریش رو برای ما هم به اشتراک بگذارید
   ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *