۱۱ اصل مهم که درهنگام خرابی و نصب توربو شارژر جک s5 باید بدانید.

جلوبندی

نصب توربو شارژر جک s5

مواردی که در هنگام نصب توربو شارژر s5 باید رعایت کنید تا توربو آسیب نبیند بسیار مهم می باشد.زیرا برخی از کوتاه بودن طول عمر توربوی خودروی خود و یا توربوی تازه نصب شده شکایت دارند.در کل باید بدانید خودرویی که توربو شارژ دارد باید سرویس ها به صورت منظم انجام شود.مثلا خرابی توربو جک s5 زیاد اتفاق می افتد که قابل پیشگیری می باشد.البته دلیل خرابی توربو جک s5 عدم رسیدگی به خودرو می باشد.سرویس های دوره ای باعث افزایش طول عمر توربو می شود.هزینه تعمیر توربو شارژ s5 خیلی بالاست.لوازم توربو جک S5 در بازار خیلی سخت پیدا می شود.

عملکرد توربو شارژ در خودرو

توربوشارژر که به عنوان توربو نیز شناخته می شود، یک سیستم اضافی است که توسط سازندگان خودرو برای افزایش قدرت موتور استفاده می شود. معمولاً از توربوها برای ارائه همان سطح قدرت در اتومبیل های کوچکتر استفاده می شود که معمولاً در اتومبیل های بزرگتر یافت می شود.

تقریباً همه سازندگان اکنون یک مدل توربوشارژ را در خط تولید خود ارائه می دهند. این بدان معناست که آنها می توانند موتورهای کوچکتری را ارائه دهند که بازدهی یکسانی را تولید کنند و در عین حال راندمان سوخت را نیز افزایش دهند. به عنوان مثال، فورد موتور ۱٫۶ لیتری بنزینی قدیمی خود را با واحد ۱٫۰ لیتری توربو اکوبوست جدید جایگزین کرده است.

اهمیت سرویس های خودرو

در خودورهای چینی که از توربو شارژ استفاده شده به علت قدرت کم موتور توربو ها حتما باید سرویسهای دوره ای توربو را انجام دهید. از جمله سرویس های دوره ای این توربو ها تعویض منظم روغن و تمیز کردن شلنگ های رفت و برگشتی و تعویض فیلتر ها مخصوصا فیلتر روغن می باشد.حتما به این نکته توجه کنید که تمامی این کار ها در سرویس ها باید با هم و به ترتیب انجام شود.ذراتی که در روغن می باشد باعث خرابی توربو شارژ  جک اس ۵ می شود.مواردی که هنگام نصب توربو جک اس ۵ و سایر خودروهای چینی باید رعایت نمایید در ادامه آمده .

نصب توربو شارژر جک s5

مواردی که هنگام نصب توربو باید رعایت نمایید.

 • برطرف کردن نقص فنی در مسیر های هوا رسانی و روغن رسانی که که احتمالا باعث خرابی توربو شارژ قبلی شده
 • پاک کردن مسیر هواکش تا توربو شارژو تعویض فیلتر هواکش
 • بازدید لوله های رفت و برگشت روغن به توربو شارژ
 • تعویض روغن
 • پر کردن کانال های روغن توربو شارژبا روغن تمیز قبل از نصب
 • شستن اینتر کولربا تینر فوری در سه مرحله
 • عدم نصب بر روی موتور های که کمپرس روغن دارندیا روغن کم می کنند.
 • اگر موتور تازه تعمیر می باشدو کانال های روغن خالی از روغن می باشد در چند مرحله و چند ثانیه موتور را استارت زده تا روغن کاملا به توربو شارژ برسد.
 • تنظیم پمپ گازوییل و سوزن ها در موتور های دیزلی
 • حتما در زمان نصب واشرهای رفت و برگشت روغن به جای چسب از گیربکس استفاده شود.
 • اطمینان از عدم وجود پلیسه باقی مانده در روغن بر اثر خرابی توربو شارژ قبلی

توربو چگونه کار می کند؟

برای اینکه موتور خودرو نیرویی تولید کند که چرخ ها را به حرکت در می آورد، سوخت و هوا را با هم ترکیب می کند. توربوها با استفاده از اگزوز برای چرخاندن پمپ هوا (یا کمپرسور) هوای بیشتری را به مخلوط اضافه می کنند.

سپس پمپ هوا هوای اضافی را به داخل سیلندرهای موتور می فرستد و به آنها اجازه می دهد در هر ثانیه سوخت بیشتری بسوزانند و قدرت بیشتری نسبت به یک واحد تنفس معمولی تولید کنند.

توربوها با سرعت های فوق العاده بالا (تا ۲۵۰۰۰۰ دور در دقیقه) کار می کنند که به این معنی است که تحت فشار و دمای بسیار زیاد کار می کنند. به طور معمول، یک توربوشارژر با سیستم های خنک کننده برای خنک کردن روغن و هوای گرم جفت می شود.

علائم خرابی توربو

تعدادی از علائم وجود دارد که می توانید به آنها توجه کنید تا متوجه شوید که آیا توربوشارژر شما خراب شده است:

از دست دادن قدرت

اگر متوجه شدید که خودروی شما مثل سابق شتاب نمی‌گیرد یا به ورودی شما کند واکنش نشان می‌دهد، ممکن است نشانه‌ای از خرابی توربو شما باشد. به طور مشابه، یک خودروی توربوشارژ که برای حفظ سرعت‌های بالا تلاش می‌کند یا نمی‌تواند به سرعت‌هایی که یک بار می‌توانست دست پیدا کند، ممکن است دچار خرابی توربو شود.

صدای زوزه ی موتور

یکی از مزایای  توربوشارژر این است که در واقع موتور را ساکت تر می کند زیرا صدای ورودی هوا را خفه می کند. با این حال، اگر شروع به شنیدن صدای بلند و زوزه کند – کمی شبیه دریل دندانپزشک یا آژیر پلیس – این یک علامت بالقوه خرابی توربو است. با جدی‌تر شدن عیب، صدا بدتر می‌شود. اگر متوجه زوزه ای از موتور خود شدید، باید از یک مکانیک حرفه ای استفاده کنید تا ماشین شما را ببیند.

دود اگزوز

هنگامی که روغن به سیستم اگزوز نشت می کند، هنگام سوختن دود آبی/خاکستری متمایز تولید می کند. این می تواند ناشی از ترک در محفظه توربو یا آسیب دیدن آب بندی داخلی باشد. اگر این علامت ناشی از توربوشارژر باشد، احتمالاً با افزایش دور موتور در مدت کوتاهی پس از دور آرام، این دودهای تغییر رنگ یافته را مشاهده خواهید کرد.

توربو جک s5

تشخیص خرابی توربو

عیب‌یابی رایانه در اکثر خودروهای مدرن قادر به تشخیص عیوب توربو است و چراغ چک موتور روی داشبورد ظاهر می‌شود تا راننده را مطلع کند.با این حال، چراغ چک موتور صرفاً نشان دهنده خرابی توربو نیست – شما به یک مکانیک حرفه ای برای انجام بررسی های بیشتر برای تشخیص ماهیت دقیق مشکل موتور نیاز دارید.

خرید توربو شارژ s5

توربو شارژ جک s5 در بازار با کیفیت های مختلفی موجود می باشد. کیفیت اصلی این قطعه با نام تجاری (بورگ وارنر ) می باشد که روی خود خودرو نیز همین مارک نصب شده. اما برند های دیگری از جمله برند adp که ساخت کشور ترکیه می باشد هم با قیمت کمتر و کیفیت خوب موجود می باشد. البته هر کیفیتی هم که باشد اگر موارد بالا را رعایت نکنید حتما دچار مشکل می شوید. چون توربو شارژ هیچ گونه ضمانتی بعد از فروش ندارد. برندی که در خود نمایندگی ها با قیمت بسیار بالا روی خودروهای جک می اندازد همین برند بورگ وارنر می باشد. حتما مطلب چند اشتباه رایج در خرید توربو شارژ s5 را در همین سایت مطالعه نمایید. با توجه به هزینه تعمیر توربو شارژ s5 اگر توربوی نو استفاده کنید بهتر است.لوازم توربو جک S5 در بازار خیلی سخت پیدا می شود.

نقش توربو در خودرو

در گذشته مطلبی در رابطه با نقش توربو در موتور خودرو  و چند اشتباه رایج در خرید توربو شارژ جک s5 منتشر کرده بودیم برای آشنایی بیشتر با توربوی خودرو می توانید این مطلب را مطالعه نمایید. همچنین برای خرید توربو شارژ s5 از طریق لینک زیر اقدام نمایید. عکسهای توربو شارژ جک اس ۵ در اینستاگرام ما موجود می باشد. می توانید در کانال آپارات ما نیز عضو شوید تا از کلیپ های آموزشی بهره ببرید.

خرید توربو شارژر جک s5

8 پاسخ
 1. زهرا رحیمی گفته:

  سلام من یک جک اس ۵ دارم وقتی به ماشین گاز میدم یک صدای اضافه ای به گوش می رسه امکانش هست مشکل از توربو باشه؟

  پاسخ
  • alinaderi گفته:

   به احتمال زیاد سرویس دوره ای خودروی شما خیلی عقب افتاده و کارتریج توربو شما داره خراب میشه اگر شانس بیارید با تعویض روغن و تمام شلنگ های توربو این مشکل حل بشه.اگر نه باید توربو رو عوض کنید.

   پاسخ
  • alinaderi گفته:

   در نمایندگی کرمان خودرو توربو با جعبه جک موتورز موجود دارند اما داخلش همین مارک بورگ وارنره که می تونید به راحتی چک کنید.اما تقریبا سه برابر قیمت خود برند بورگ وارنر با جعبه بورگ وارنر براتون فاکتور میشه که بازم به راحتی می تونید استعلام بگیرید.

   پاسخ
 2. امیر گفته:

  سلام خسته نباشید
  واشر منیفولد دود ماشین اس ۵ سوخته از موتور بی دود می یاد
  توربو هم از اون روز صداش عوض شده
  با تعویض واشر صدای توربو خذف می شه یا نه

  پاسخ
  • alinaderi گفته:

   سلام ارادت این نشانه هایی که می فرمایید فقط مربوط به واشر بغل اگزوز نمیشه حتما به مکانیکی ماهر و معتبر مراجعه کنید. در صورت رفع مشکل در همین قسمت به ما هم اطلاع بدید تا از تجربیات شما استفاده کنیم.

   پاسخ

تعقیب

 1. […] کیفیت در همان ابتدا دچار مشکل می شود.برای همین مطلب “۱۱ اصل مهم که در نصب توربو شارژر جک s5 باید بدانید” را حتما مطالعه […]

 2. […] موتور خودرو صحبت می کنیم.همچنین می توانید دو مطلب “چند اشتباه رایج در خرید توربو شارژ جک s5” و “چند اشتباه رایج در خرید توربو شارژ جک s5” را […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *