آسیب واتر پمپ خراب به خودرو

واتر پمپ از قطعات موتوری حساس می باشد.این قطعه دلیل اصلی خنک کردن موتور است.از آنجایی که مستقیم با تسمه تایم سروکار دارد باید جک شود.چک نکردن و اطلاع نداشتن از سالم بودن این قطعه,باعث صدمه شدید و داغ شدن سر سیلندر و صدمه زدن به موتور می شود. در ادامه به علائم خرابی واتر پمپ و زمان تعویض واتر پمپ اشاره می کنیم.

آسان ترین راه چک کردن واتر پمپ خودرو

نقش واتر پمپ در خودرو

واتر پمپ خودرو یا پمپ آب یکی از قطعات مهم می باشد. کار آن به جریان در آوردن مایع خنک شونده یا همان آب و ضد یخ است. با خراب شدن و از کار افتادن این قطعه باعث داغ شدن و جوش آوردن موتور خودرو می شود. نحوه کار این قطعه به این طورت است که آب را با پره هایی که روی واتر پمپ وجود دارد,با فشار به مجاری لوله های آب و خنک کننده,و از آنجا به رادیاتور هدایت می کند.باعث گردش سیال در خودرو می شود.حرکت سیال در خودرو باعث خنک شدن موتور خودرو می شود. که جلو گیری از جوش آوردن خودرو می کند. این قطعه جلو گیری از داغ شدن شدید خودرو میکند.

علائم خرابی واتر پمپ چیست ؟

در این قسمت به چند مورد از علائم خرابی واتر پمپ اشاره می کنیم.

۱-برای چک کردن سالم بودن این قطعه باید خودرو را در محلی که زیر آن خشک باشد پارک شود و در طی چند ساعت زیر خودرو چک شود. اگر زیر ماشین خیس شود معلوم می شود که پمپ نشتی دارد. این نشتی می تواند از واشر واتر پمپ باشد. یا از خود واتر پمپ باشد که در این صورت باید تعویض گردد.

۲-از راه های دیگر برای چک کردن واتر پمپ این است که خودرو را روشن کرده و به صدای موتور گوش دهید.  اگر از موتور صدای خشک و صدای ساییدگی ضعیف آمد معلوم می شود که واتر پمپ خودرو شما به مشکل خورده است.

۳-خنک کردن کولر خودرو هم تا حدودی به واتر پمپ بستگی دارد اگر کولر شما خنک کنندگی آن کم شده میتواد ازواتر پمپ باشد

دلیل خرابی واتر پمپ

همان طور که می دانید واتر پمپ دائم در حال حرکت است.از وقتی شما به خودرو استارت می زنید واتر پمپ شروع به حرکت می کند.در نتیجه اصتهلاک این قطعه بالاست.طبیعی است که پس از مدتی اجزای این قطعه خراب شود.اما شما با رعایت نکاتی می توانید عمر واتر پمپ را زیاد کنید.از دلایل خرابی واتر پمپ می توان به نصب بد و کیفیت پایین قطعه اشاره کرد.البته عدم سرویس دوره ای هم تاثیر زیادی در خرابی واتر پمپ دارد.شما همیشه باید آب و روغن را چک کنید.اگر آب در خودرو کم باشد واتر پمپ فورا خراب می شود.

زمان تعویض پمپ آب

گفتنی است زمان تعویض واتر پمپ مشخص نیست و کار کرد آن بسته به نوع مصرف بین ۱۰۰ هزار تا ۱۵۰ هزار کیلومتراست. در صورت رسیدگی این طول عمر میتواند بیشتر باشد. واتر پمپ های چینی از محصولات بازرگانی نادری می باشد. توسط فروشگاه اینترنتی کارکیتس به فروش اینترنتی می رسد. همچنین شما میتوانید با خرید این کالا از فروشگاه خودتان ضمن اطمینان از اصالت و دقیق بودن کالا و گارانتی شدن آن خرید سریع و آسانی راهمراه با قیمت مناسب تجربه کنید.

هزینه تعمیر واتر پمپ خراب

در برخی خودروها واتر پمپ خیلی بزرگ است.واتر پمپ این خودرو ها خیلی دیر خراب می شود.اما باید بررسی شود چون امکان دارد به سرویس نیاز داشته باشد.هزینه تعمیر واتر پمپ در خودروهای چینی متفاوت است.البته بستگی دارد خرابی واتر پمپ در چه حدی باشد.اگر به موقع مشکل را بفهمید امکان دارد با تعویض واشر و آبندی کردن آن با چسب مشکل حل شود.اما اگر توربین یا چرخدنده آسیب ببیند باید آن را عوض کنید.به دلیل نصب شدن واتر پمپ روی موتور و دسترسی سخت به آن اجرت باز و بست آن بالا می باشد.

دلیل خرید واتر پمپ اصلی

ما در مطالب همیشه توصیه به خرید قطعات اصلی داریم.قطعات با کیفیت و اصلی عمر بیشتری دارد.البته اگر مکانیک بی تجربه خودرو را تعمیر کند امکان دارد قطعه صلی را هم خراب کند.برای همین شما حتما باید به مکانیک متخصص مراجعه نمایید.در مورد واتر پمپ هم همین است.اگرچه واتر پمپ مکانیزم پیچیده ای ندارد.اما اگر همین قطعه ساده درست نصب نشود حتما به موتور آسیب می زند.به دلیل اینکه واتر پمپ به وسیله تسمه تایم به حرکت در می آید امکان پاره شدن تسمه تایم هم هست.در ضمن این قطعه در جای سختی بسته می شود که دسترسی به آن زیاد ساده نیست.برای همین توصیه اکید داریم هم از فروشگاه معتبر خرید کنید هم به مکانیک معتبر برای تعمیر مراجعه کنید.

نحوه خرید واتر پمپ اصلی

دغدغه اصلی بیشتر صاحبان خودرو تهیه قطعات اصلی می باشد.برای همین ما در این فروشگاه قصد داریم تا با ارائه قطعات با کیفیت این دغدغه را برطرف کنیم.تمامی قطعاتی که ما در فر.شگاه لوازم یدکی کارکیتس ارائه می دهیم صالی شرکی و یا وارداتی درجه یک می باشد.البته قیمت این دو کیفیت متفاوت است.تمامی سفارشات با همان کیفیت که مشتری درخواست کرده ارسال می شود.بدین معنی که قطعات تماما دارای ضمانت اصالت می باشد.برای خرید واتر پمپ اصلی می توانید به فروشگاه کارکیتس مراجعه کنید.اگر در قسمت فروشگاه نتوانستید قطعه را پیدا کنید می توانید در ساعات کاری با ما تماس بگیرید.در ضمن می توانید از طریق چت آنلاین در هر ساعت با ما در تماس باشید.