زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی

سوالی که برای بسیاری از صاحبان خودرو پیش می آید زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی است. تسمه تایم حسایت ویژه ای دارد. خسارت ناشی از پاره شدن ناگهانی تسمه تایم برای خودرو بسیار سنگین است. ازین رو قصد داریم تا مطلب کاملی در این باره برای شما منتشر کنیم تا بتوانید به موقع از این خسارت پیشگیری کنید. اما در ابتدای امر باید اطلاعاتی درباره ی نقش تسمه تایم در خودرو و شناخت تسمه تایم با کیفیت داشته باشید .

تسمه تایم چیست؟

همان طور که از اسم این قطعه پیداست یک تسمه می باشد. وظیفه ی اصلی آن ارتباط و حرکت دادن میل لنک و میل سوپاپ و تنظیم زمان صحیح باز و بسته شدن سوپاپ‌ها را بسته به موقعیت پیستون دارد. همان طور که اشاره شد تسمه تایم در سیسنم پیشرانه خودرو نقش بالایی دارد. البته که در برخی خودرو ها این تسمه به زنجیر تبدیل شده که عمر بسیار بالایی دارد و نیازی به تعویض زنجیر تایم نیست مگر در تعمیر کامل موتور. البته در قریب به 95 درصد خودروها از تسمه تایم استفاده شده.

زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی

زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی

زمان تعویض تسمه تایم

مکانیزم تسمه تایم به گونه ای است که شامل یک یا چند بلبرینگ برای تنظیم کردن سرعت چرخش و درست کار کردن پیشرانه خودرو می شود. اصطلاحا به کیت تایمینگ شناخته می شود. کیت تایم مجموعه ی کاملی از این بلبرینگ ها و تسمه تایم است. اما در مورد زمان تعویض تسمه تایم باید به این مسأله توجه کنید که خودرو چند کیلومتر حرکت کرده. در هر وسیله ی سواری برای اولین بار بعد از 60 هزار کیلومتر باید تسمه تایم تعویض شود. از بعد از آن باید قبل از 40 هزار کیلومتر تسمه تایم را چک و نو کنید. سفت کن تایم ها هم از دیگر عوامل پاره شدن تسمه تایم می باشد. پس توصیه می کنیم در زمان تعویض تسمه تایم کیت تایم کامل را تعویض کنید.

شناخت تسمه تایم با کیفیت

امروزه در بازار اجناس تقلبی زیادی وجود دارد اما نکته ای که باید خریدار بداند این است که خود فرد باید کیفیت قطعه خریداری شده را تشخیص دهد. نکات کوچک و مهمی برای خریدن تسمه تایم خودرو در نظر گرفته شده که با یک نگاه می توانید متوجه کیفیت تسمه تایم بشوید. در درجه ی اول سعی کنید تسمه تایم اصلی یا به عبارتی شرکتی خریداری کنید چون تسمه تایم اصلی خودروهای چینی تسمه ایست که خود لیبل شرکت چری یا لیفان و جک روی بسته ی آن قرار دارد.

زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی

زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی

دوم اینکه روی برخی تسمه ها تاریخ تولید دارد . باید این تاریخ بروز یا نزدیک باشد. سومین نکته و نکته ی اساسی این است که شیار پشت تسمه را که مشاهده می کنید نباید دارای پوسیدگی یا حتی یک بریدگی حتی خیلی ریز باشد. باید از فروشنده درخواست تسمه تایم اصلی را داشته باشید و این نکته را گوش زد کنید. در خرید بلبرینگ های تایم  هم دقت لازم را داشته باشید زیرا اگر تسمه ی اصلی هم استفاده کنید و بلبرینگ ها مقداری زدگی داشته باشد باعث پارگی تسمه می شود. سطح بیرونی سفت کن تایم که تسمه روی آن قرار می گیرد را لمس کنید تا زدگی نداشته باشد.

خرید تسمه تایم خودروهای چینی

ما در فروشگاه لوازم یدکی خودروهای چینی با ارائه ی محصولات با کیفیت قصد داریم تا ضمن کسب رضایت مشتری هزینه های ناشی از استفاده از قطعات بی کیفیت را کاهش دهیم. از دوستانی که این مطلب را مطالعه میکنند درخواست میکنیم تا با ارائه ی پیشنهاد و انتقادات خود ما را در ارائه ی خدمات بهتر یاری کنید. می توانیدمطلب مورد نظرخود را در قسمت  با ما به اشتراک بگذارید. همچنین در خواست داریم تا در شبکه های مجازی و کانال آپارات ما که فیلم های آموزشی زیادی برای شما قرار دادیم همراهی کنید. در ادامه به چند محصول اصلی که در فروشگاه موجود است اشاره می کنیم و شما می توانید با یک کلیک سفارش خود را ثبت کنید.

 1. تسمه تایم ام وی ام 110
 2. تسمه دینام ام وی ام 110
 3. بلبرینگ تسمه سفت کن تایم ام وی ام 110
 4. تسمه تایم ام وی ام 315
 5. تسمه سفت کن تایم ام وی ام 315
 6. تسمه تایم ام وی ام 530
 7. سفت کن تایم بدون شاخک ام وی ام 530
 8. سفت کن تسمه تایم ام وی ام 530
 9. سفت کن تسمه تایم شاخکدار ام وی ام 53
 10. تسمه تایم x33 اتومات
 11. تسمه تایم x33 دنده ای
 12. تسمه تایم چری تیگو 5
 13. تسمه تایم جک j5
 14. تسمه تایم جک s5
 15. تسمه تایم لیفان 520
 16. بلبرینگ تایم جک j5
 17. سفت کن تایم جک j5
 18. بلبرینگ سفت کن تایم جک j5

مجموعه کیت تایم کامل

 1. کیت تایم جک j5
 2. کیت تایم جک s5
 3. کیت تایم ام وی ام 110
 4. کیت تایم ام وی ام 315
 5. کیت تایم ام وی ام 530
 6. کیت تایم ام وی ام 550
 7. کیت تایم ام وی ام x33 دنده ای
 8. کیت تایم ام وی ام x33 اتومات
 9. کیت تایم چری تیگو 5
 10. کیت زنجیر تایم لیفان x60
 11. کیت زنجیر تایم لیفان 620 مدل 1800
 12. کیت زنجیر تایم لیفان 620 مدل 1600

زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی

توجه داشته باشید که کیت تایم خودروهای ام وی ام 530 و ام وی ام 550 و چری تیگو 5 و چری x33 یکسان می باشد. می توانید از کیت تایم ام وی ام 530 استفاده کنید. خودروهای لیفان ایکس 60 لیفان 620 دارای زنجیر تایم هستند و نیازی به تعویض جز در مواقع تعمیر اساسی موتور ندارد.

 

16 پاسخ
  • لوازم یدکی کارکیتس گفته:

   با سلام خودروی لیفان ایکس 60 تسمه تایم نداره از کیت زنجیر تایم استفاده می کنه و نیازی به تعویض نیست مگر در مواقع تعمیر موتوری

   پاسخ
  • alinaderi گفته:

   سلام تمامی خودروها اگر صفر کیلومتر باشند برای بار اول روی 65 هزار کیلومتر و از سری دوم به بعد هر 45 هزار کیلومتر باید تسمه تایم و بلبرینگ تایم اصلی عوض شود.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.