دانستنیهای مفید خودرویی کارکیتس

چند اشتباه مرگبار در زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی

زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی

سوالی که برای بسیاری از صاحبان خودرو پیش می آید زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی و یا کیت تایم است. تسمه تایم حسایت ویژه ای دارد. خسارت ناشی از پاره شدن ناگهانی تسمه تایم برای خودرو بسیار سنگین است. ازین رو قصد داریم تا مطلب کاملی در این باره برای شما منتشر کنیم تا بتوانید به موقع از این خسارت پیشگیری کنید. اما در ابتدای امر باید اطلاعاتی درباره ی نقش تسمه تایم در خودرو و شناخت تسمه تایم با کیفیت داشته باشید.در عکس زیر کیت تایم اصلی جک j5 برای شما قرار داده شده.این کیت تایم اورجینال است و همان کیفیتی است که نمایندگی برای شما تعویض می کند.اما جالب است بدانید این کیت را نمایندگی برای شما تعویض نمی کند.چون برای آن صرفه اقتصادی ندارد و بهتر است به مکانیک مجرب مراجعه کنید.همچنین می توانید کیت تسمه تایم خودروهای ام وی ام ۵۳۰ ,۵۵۰ ,ایکس ۳۳ و تیگو ۵ و جک اس۵ و کیت زنجیر تایم لیفان ایکس ۶۰ و ۶۲۰ مدل ۱۸۰۰ را از ما سفارش دهید.

زمان تعویض تسمه تایم

تسمه تایم چیست؟

همان طور که از اسم این قطعه پیداست یک تسمه می باشد. وظیفه ی اصلی آن ارتباط و حرکت دادن میل لنک و میل سوپاپ و تنظیم زمان صحیح باز و بسته شدن سوپاپ‌ها را بسته به موقعیت پیستون دارد. همان طور که اشاره شد تسمه تایم در سیسنم پیشرانه خودرو نقش بالایی دارد. البته که در برخی خودرو ها این تسمه به زنجیر تبدیل شده که عمر بسیار بالایی دارد و نیازی به تعویض زنجیر تایم نیست مگر در تعمیر کامل موتور. البته در قریب به ۹۵ درصد خودروها از تسمه تایم استفاده شده.

زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی
زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی

زمان تعویض تسمه تایم

مکانیزم تسمه تایم به گونه ای است که شامل یک یا چند بلبرینگ برای تنظیم کردن سرعت چرخش و درست کار کردن پیشرانه خودرو می شود. اصطلاحا به کیت تایمینگ شناخته می شود. کیت تایم مجموعه ی کاملی از این بلبرینگ ها و تسمه تایم است. اما در مورد زمان تعویض تسمه تایم باید به این مسأله توجه کنید که خودرو چند کیلومتر حرکت کرده. در هر وسیله ی سواری برای اولین بار بعد از ۶۰ هزار کیلومتر باید تسمه تایم تعویض شود. از بعد از آن باید قبل از ۴۰ هزار کیلومتر تسمه تایم را چک و نو کنید. سفت کن تایم ها هم از دیگر عوامل پاره شدن تسمه تایم می باشد. پس توصیه می کنیم در زمان تعویض تسمه تایم کیت تایم کامل را تعویض کنید.

شناخت تسمه تایم با کیفیت

امروزه در بازار اجناس تقلبی زیادی وجود دارد اما نکته ای که باید خریدار بداند این است که خود فرد باید کیفیت قطعه خریداری شده را تشخیص دهد. نکات کوچک و مهمی برای خریدن کیت تسمه تایم خودرو در نظر گرفته شده که با یک نگاه می توانید متوجه کیفیت تسمه تایم بشوید. در درجه ی اول سعی کنید تسمه تایم اصلی یا به عبارتی شرکتی خریداری کنید چون تسمه تایم اصلی خودروهای چینی تسمه ایست که خود لیبل شرکت چری یا لیفان و جک روی بسته ی آن قرار دارد. در تصویر زیر کیت تسمه تایم ام وی ام تیگو ۵ و ۵۵۰ و X33 , 530 قرار دارد.

زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی

دوم اینکه روی برخی تسمه ها تاریخ تولید دارد . باید این تاریخ بروز یا نزدیک باشد. سومین نکته و نکته ی اساسی این است که شیار پشت تسمه را که مشاهده می کنید نباید دارای پوسیدگی یا حتی یک بریدگی حتی خیلی ریز باشد. باید از فروشنده درخواست کیت تسمه تایم خودروهای چینی اصلی را داشته باشید و این نکته را گوش زد کنید. در خرید بلبرینگ های تایم  هم دقت لازم را داشته باشید زیرا اگر تسمه ی اصلی هم استفاده کنید و بلبرینگ ها مقداری زدگی داشته باشد باعث پارگی تسمه می شود. سطح بیرونی سفت کن تایم که تسمه روی آن قرار می گیرد را لمس کنید تا زدگی نداشته باشد.

اشتباهات مرگبار در زمان تعویض تسمه تایم

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در هنگام رانندگی تسمه تایم خودرو پاره شده باشد.اما این موضوع فقط با رعایت نکاتی قابل پیشگیری است.شا باید اقداماتی انجام دهید تا جلوی این اتفاق پر هزینه را بگیرید.در ادامه به تمام این مسایل و تمام اشتباهات شما در رابطه با خرید تسمه و کیت تایم خودروهای چینی اشاره می کنیم.

اشتباه اول : عدم توجه به کیلومتر تعویض تسمه تایم

بسیاری از افراد فقط به خودرو بنزین می زنند و توجهی به زمان تعویض و سرویس خودرو نمی کنند.اگر خودروی چینی دارید باید به کیلومتر کارکرد خودرو خیلی دقت کنید.شما مجاز نیستید بیشتر از ۵ هزار تا با خودروی خود رانندگی کنید.باید در راس ۵ هزارتا برای سرویس دوره اقدام کنید.حتما باید روغن و تمام فیلتر ها تعویض شود.باید تمام بلبرینگ های تایم و تسمه توسط مکانیک بازدید شود.اگر قطعه ای فرسوده شده فورا آن را تعویض کنید.در سرویس ۴۰ هزارتا باید کیت تسمه تایم را کامل تعویض کنبد.

اشتبه دوم : مراجعه به مکانیک بی تجربه

بسیاری از افراد شناختی نسبت به کار مکانیک ندارند.باید دقت کنید برای انجام سرویس های خودرو مکانیک متخصص همان قسمت را داشته باشید.مثلا برای تعویض کیت تسمه تایم خودروی خود نباید به جلوبندی ساز یا باطری ساز مراجعه کنید.حتما باید فرد مکانیک تعمیرکار موتور خودروهای چینی باشد.برخی مکانیک ها تمامی کارهای خودرو را انجلم می دهند و به مشتری نه نمی گویند.مراقب این افراد باشید.

اشتباه سوم : خرید کیت تایم ارزان و بی کیفیت برای خودرو

هر خودرویی برای افزیش بازدهی و داشتن کیفیت باید با قطعات اصلی و با کیفیت کار کند.برخی افراد وقتی زمان تعمیر و سرویس خودرو می رسد احساس فقر مطلق می کنند.واقعیت اینجاست که اگر قطعه اصلی نخرید حداقل ۱۵ برابر باید برای تعمیر موتور هزینه کنید.خرید کیت تایم اصلی خودروهای چینی خیلی سخت نیست.اما می توانید به ما اطمینان کنید و کیت تایم اصلی خودروهای چینی را از فروشگاه کارکیتس سفارش دهید.

زمان تعویض تسمه تایم

اشتباه چهارم : تعویض تکه ای کیت تایم خودروهای چینی

گاهی برخی افراد در سرویس ۴۰ هزارتای تسمه تایم  به مکانیک مراجعه می کنند و مکانیک می گوید فقط تسمه را تعویض کنید.شاید در ابتدا به نظر برسد مکانیک به فکر جیب شماست.اما یقین کنید اینگونه نیست.در خودروهای چینی باید کیت تایم به صورت کامل تعویض شود.حتی اگر تسمه ها و بلبرینگ ها سالم باشد.پس حتما به این موضوع دقت کنید و بعد از خرید کیت تایم اصلی به مکانیک گوش زد کنید که تمام بلبرینگ ها و تسمه تعویض شود.برای اطمینان از وی قطعات تعویضی را درخواست کنید.مثلا برای تعویض کیت تایم جک s5 شما باید ۶ تکه داغی قطعه دریافت کنید.

اشتباه پنجم : خرید کیت تایم ضمانت دار

برخی افراد به دنبال کیت تایم ضمانت دار هستند.از این رو هر فروشنده ای کوچکترین ضمانتی به این افراد می دهند فوری خرید می کنند.اما بهتر است بدانید بیشتر این ضمانت ها وعده ای پوچ است.باید بدانید بیشتر این افراد در صورت پاره شدن تسمه تایم خودرو اگر بتوانید ثابت کنید تنها یک تسمه تایم به شما میدهند.هیچ فروشنده ای هزینه ای بابت تعمیر موتور به شما نمیدهد.اما نکته بعدی این است که کیت تایم اصلی ۴۰ هزارتا به راحتی و بدون دردسر کار می کند.پس با خیال راحت از کارکیتس کیت تایم خود را سفارش دهید.

خرید تسمه تایم خودروهای چینی

ما در فروشگاه لوازم یدکی خودروهای چینی با ارائه ی محصولات با کیفیت قصد داریم تا ضمن کسب رضایت مشتری هزینه های ناشی از استفاده از قطعات بی کیفیت را کاهش دهیم. از دوستانی که این مطلب را مطالعه میکنند درخواست میکنیم تا با ارائه ی پیشنهاد و انتقادات خود ما را در ارائه ی خدمات بهتر یاری کنید. می توانیدمطلب مورد نظرخود را در قسمت  با ما به اشتراک بگذارید. همچنین در خواست داریم تا در شبکه های مجازی و کانال آپارات ما که فیلم های آموزشی زیادی برای شما قرار دادیم همراهی کنید. در ادامه به چند محصول اصلی که در فروشگاه موجود است اشاره می کنیم و شما می توانید با یک کلیک سفارش خود را ثبت کنید.

زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی

توجه داشته باشید که کیت تایم خودروهای ام وی ام ۵۳۰ و ام وی ام ۵۵۰ و چری تیگو ۵ و چری x33 یکسان می باشد. می توانید از کیت تایم ام وی ام ۵۳۰ استفاده کنید. خودروهای لیفان ایکس ۶۰ لیفان ۶۲۰ دارای زنجیر تایم هستند و نیازی به تعویض جز در مواقع تعمیر اساسی موتور ندارد.

مطالب مرتبط با تسمه تایم

ما در این سایت قصد آموزش به مشتریان را داریم.از این رو سعی می کنیم درباره یک مطلب اطلاعات جامعی ارائه کنیم.درباره تسمه تایم شما می توانید مطالب “چند واقعیت که درباره کیلومتر تعویض تسمه تایم نمیدانید” و “راهنمای نحوه ی تعویض تسمه تایم خودرو برای افراد فنی” و “چگونه تسمه سفت کن تایم باعث پارگی تسمه تایم می شود” را مطالعه نمایید.

کیت تایم های موجود در فروشگاه گارکیتس

کیت تسمه تایم خودروهای چینی از محصولاتی است که فروشگاه کارکیتس اقدام به واردات آن کرده و از محصولات درجه یک و دست اول در بازار است.در سفارش کیت تایم خودروهای چینی از چین کیفیت اصلی و یا A++ در نظر گرفته شده.قصد ما این است که شما قطعه اصلی روی خودرو را با قطعه ی اصلی دیگری تعویض کنید و اطمینان داشته باشید که دقیقا قطعات با کیفیت اصلی می خرید.کیت تسمه تایم جک s5 و کیت تایم جک j5, کیت تایم خودروهای چری تیگو ۵ و چری ایکس ۳۳ و ام وی ام ۵۳۰ و ۵۵۰ از کیت تایم های درجه یک موجود در فروشگاه کارکیتس می باشد.کیت تایم خودروهای چری در یک پک به نام پک تایم پاور گریپ به فروش می رسد.عکس این محصول در بالا قرار دارد.اما کیت تایم جک s5 , j5 در جعبه جک و با کیفیت اصلی برای شما قرار دارد.عکی های این پک هم در مطلب قرار دارد.با خیال راحت کیت تایم خود را از ما سفارش دهید.

نوشته های مشابه

52 دیدگاه در “چند اشتباه مرگبار در زمان تعویض تسمه تایم خودروهای چینی

 1. Asal گفت:

  اطلاعاتتون عالی بود
  ممنونم

  1. لوازم یدکی کارکیتس گفت:

   ممنون از شما دوست عزیز

   1. Rb گفت:

    سلام خسته نباشید من برلیانسh330 دارم دیشب در حین حرکت ماشینم خاموش شد و امدادخودرو آمد گفت تایم رد کرده لطف میکنید بگید یعنی چی تایم رد کرده و چه باید بکنم ممنون میشم

    1. alinaderi گفت:

     سلام ارادت
     خودروی برلیانس زنجیر تایم دارد اما دنده میل سوپاپ ها امکان خرابی دارد که باعث میشود خودرو سر تایم نباشد اگر به موقع تشخیص داده بشه با تعویض دنده ها مشکل حل میشه اما اگر به موقع سرویس نشه باعث خرابی شدید در موتور میشه

 2. مهدی گفت:

  عالی بود توضیح هاتون مرسی

  1. لوازم یدکی کارکیتس گفت:

   ممنون از لطف شما

  2. مهران محمدی گفت:

   زمان تعویض تسمه تایم ام وی ام ۳۱۵ فقط باید تسمه عوض شه یا قطعات دیگه ای هم داره ؟ ممنون میشم جواب بدید

   1. alinaderi گفت:

    کیت تایم ام وی ام ۳۱۵ شامل دو تکه می شه.یکی تسمه تایم و دیگری بلبرینگ تایم با پایه.البته بلبرینگ تایم ۳۱۵ قدیم با مدل جدید فرق داره.بلبرینگ مدل قدیم به هردو می خوره اما بلبرینگ ۳۱۵ مدل جدید به ۳۱۵ مدل قدیم نمی خوره

 3. ناشناس گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات خوب وعالی

 4. میلاد گفت:

  عالی بود

  1. لوازم یدکی کارکیتس گفت:

   ممنون از لطف شما

 5. بردبار گفت:

  عالی بود.

 6. فرشاد گفت:

  سلام در چه کیلومتری باید تسمه تایم لیفان ایکس۶۰را عوض کنیم

  1. لوازم یدکی کارکیتس گفت:

   با سلام خودروی لیفان ایکس ۶۰ تسمه تایم نداره از کیت زنجیر تایم استفاده می کنه و نیازی به تعویض نیست مگر در مواقع تعمیر موتوری

 7. ناصری گفت:

  باسلام وخسته نباشید،ممنون از توضیحات وراهنماییهاتون

  1. لوازم یدکی کارکیتس گفت:

   سلام ممنون که مطالب ما رو مطالعه می کنید

   1. پارچه باف گفت:

    سلام با عرض سلام و خسته نباشید ممنون از این همه راهنمایه خوبتون

    1. alinaderi گفت:

     سلام ارادت
     ممنون که برای مطالعه مطالب سایت وقت میگذارید

 8. امین اشرف گفت:

  سلام
  ممنون از اطلاعات ارزنده شما
  خودرو لیفان ایکس ۵۰ دنده تسمه تایم داره یا زنجیر؟

  1. alinaderi گفت:

   ممنون از اینکه مطالب ما رو مطالعه می فرمایید. لیفان ایکس ۵۰ در مدل دنده ای تسمه تایم داره

 9. اکبر گفت:

  سلام من ام وی ام ۰اا مدل ۸۹ دارم میخواستم بدونیم تسمه تایم رو در چند کیلومتر عوض کنم

  1. alinaderi گفت:

   سلام تمامی خودروها اگر صفر کیلومتر باشند برای بار اول روی ۶۵ هزار کیلومتر و از سری دوم به بعد هر ۴۵ هزار کیلومتر باید تسمه تایم و بلبرینگ تایم اصلی عوض شود.

 10. حسن مرادی گفت:

  سلام، تسمه تایم خودرو ام وی ام x22 کی عوض کنم بهتره، تو ۸۰۰۰۰کیلومتر برای بار اول خوبه یا نه؟

  1. alinaderi گفت:

   سلام تعویض تسمه تایم هر خودرویی به جز خودروهایی که زنجیر تایم دارند برای بار اول در ۷۰ هزار کیلومتر و در دفعات بعدی نهایتا هر ۵۰ هزار کیلومتر باید عوض شود. توجه کنید که در دفعات دوم کیت تایم کامل عوض شود بهتر است.

 11. سیاوش گفت:

  با سلام و عرض ادب.پاره شدن تسمه تایم در x50 به موتور آسیب میزند یا نه؟ با تشکر .

  1. alinaderi گفت:

   با سلام پاره شدن تسمه تایم هر خودرویی آسیب خیلی زیادی به موتور می زند و باید کل لوازم موتوری تعویض شود پس بهتر است برای باره اول روی ۷ هزار کیلومتر و از باره دوم به بعد روی ۴۰ هزار کیلومتر تسمه عوض شود و بهتر است کیت تایم کامل عوض کنید.

 12. محمد گفت:

  سلام ماشین من x33sاتومات هستش مدل اخر ۹۶ برج ده هستش تا الانم ۳۰هزار بیشتر نرفته ایا لازم هست تشمه تایمش عوض بشه ؟؟

 13. محمد گفت:

  سلام ماشین من ام وای ام مدل اخرای ۹۶ برج ۱۰ هستش تا الان ۳۰هزار رفتم لازم هست الان عوض کنم یا بزارم ۶۰ هزار؟

  1. alinaderi گفت:

   سلام بهتره روی ۵۰ هزار تا عوض شه البته باز به مکانبک هم نشون بدید که پوسیده نبودن تیمه رو چک کنه

 14. سیدمجید موسوی گفت:

  سلام ام وی ام x22مدل۹۷دارم۲۳۶زار کارکرد میباشد آیا نیاز به تعویض تسمه تایم میباشد؟

  1. alinaderi گفت:

   سلام
   چنانچه مطالب مربوط به تعویض تسمه تایم رو مطالعه کرده باشید عرض کردیم خدمتتون که خودرو بار اول در ۶۰ هزار تا نهایت ۷۰ هزار کیومتر و در بار دوم به بعد هر ۴۰ هزار تا تسمه تایم و بلبرینگ ها باید عوض شه

  1. ناشناس گفت:

   سلام دوستان. من ۳۱۵ دارم و ۴۶ هزار کار کرده مدلش ۹۳ برج ۱۲ هست همون ۹۴ حساب کنیم اما تا الان که۱۴۰۱ هستیم تسمه عوض نکردم یعنی به کیلومترش نرسیده الان طول عمر تسمه فابریک سال دارد یا فقط باید با کیلومتر عوض کنم؟

   1. alinaderi گفت:

    سلام
    در ساخت تسمه تایم اصلی درصدذی از الیاف نیز به کار می رود.دلیل این موضوع و تفاوت تسمه تایم اصلی و و غیر اصلی رو در مطلبی کاملا توضیح میدیم.اما فعلا در همین حد اطلاع داشته باشید یکی از دلایل پاره شدن تسمه تایم پوسیدگی تسمه می باشد.برای همین تاریخ تولید و انقضا رو روی بیشتر تسمه های اصلی درج می کنند.البته روی بسته بندی تسمه ها این تاریخ درج میشه.به نظرم بهتره تسمه عوض شه.اما باز اگر دوستان اطلاعات بیشتری دارند به ما هم اطلاع بدن ممنئن میشیم.

 15. Maryam گفت:

  سلام من ام وی ام ۳۱۵ مدل ۹۶ خریدم و ۱۳۰ تا رفته اما نمیدونم نفر قبلی کی تسمه تایم عوض کرده چطور میشه فهمید که رمانش رسیده یا هنوز میشه استفاده کرد

  1. alinaderi گفت:

   سلام ارادت
   در زمان خرید خودروی دسته دوم نکات زیادی را باید رعایت کنید.اما به طور خلاصه اگر صاحب قبلی قسم خورد که لوازم مصرفی مخصوصا تسمه تایم رو همین دیروز عوض کرده و از تسمه تایم اصلی استفاده کرده باز شما این قطعات را عوض
   هزارتا و دومی در کنید.اگر خودرو ۱۳۰ هزار تا کار کرده باشه باید دو بار تسمه تایم عوض کرده باشه.یکی در ۷۰ هزار تا و بعدی در ۱۳۰ تا.اما شما حتما باید کیت تایم رو عوض کنید.در هنگام خرید خودروی دسته دوم شما باید مبلغی رو برای تعویض همه قطهات مصرفی مثل تسمه تایم کنار بگذارید.

 16. ضیا گفت:

  باسلام خودرو ایکس۲۲زنجیر داره یا تسمه تایم داره؟ممنون

  1. alinaderi گفت:

   سلام ارادت خودروی x22 مدل دنده ای تسمه تایم و یک سفت کن تایم با پایه داره.

  1. غلامحسین لکزائیان پور گفت:

   سلام.آیاخودروی جیلی شاسی بلند امگرندX7 تسمه تایم داره یا زنجیر تایم ؟هرچند مدت می بایست تعویض گردد؟

   1. alinaderi گفت:

    سلام جیلی شاسی از کیت زنجیر تایم در موتور استفاده می کنه نیازی به تعویض نداره مگر در زمان تعمیر موتور کامل بهتره که کیت زنجیرتایم کامل عوض شه.

 17. نوید گفت:

  باسلام
  بنده تیگو ۵دمدل مرداد۹۷ دارم و تا الان ۱۷۰۰۰ کیلومتر رفتم، متاسفانه به معاینه ۲ ساله هم نرسیدم، به نظر شما چه موقع کیت تایم را تعویض کنم. ممنون

  1. alinaderi گفت:

   تسمه تایم قسمت مهم موتور خودروست.تسمه برای بار اول باید روی ۶۰ هزارتا عوض شه اما اگر مدت زمان زیادی روی خودرو نصب شده باشه و هنوز به این کیلومتر نرسیده باید به یک مکانیک برای سرویس موتور خودرو مراجعه کنید.حتما بدید تسمه رو بازبینی کنه.شاید بهتر باشه تسمه عوض شه.چون علت پارگی تسمه تایم پوسیدگی در اثر زمان هم هست. مخصوصا در مناطقی با آب و هوای خیلی گرم.

 18. غزاله اکرمی گفت:

  من ام وی ام x22 دارم نمیدونم x22 زنجیر تایم داره یا تسمه تایم ؟اگه تسمه تایم داره کیت تسمه تایم x22 چه قطعاتی داره ؟

  1. alinaderi گفت:

   ایکس ۲۲ تسمه تایم داره کیت تایم کامل x22 شامل سه تیکه یعنی تسمه و سفت کن تایم و بلبرینگ تایم می شه

 19. امیر گفت:

  بهترین مارک کیت تایم s5 چه برندیه ؟ از کجا بفهمیم کیت تایم s5 که خریدیم شرکتیه اصلیه یا نه ؟؟

  1. alinaderi گفت:

   بهترین مارک کیت تایم s5 همون جک موتورزه که به صورت جدا جدا خوده نمایندگی برای مشتری عوض میکنه شامل ۶ تیکه میشه.اما برند های با کیفیت اصلی هم موجوده که به نام پاور گریپ داخل یک پک (بسته ) به فروش میرسه.کیقیت دیگه ای هم هست که مثل جک موتورز با همون بسته بندی و کد های فنی داخل فروشگاه موجوده که خیلی برای مشتری اقتصادی تره.تمامش داخل فروشگاه موجوده

 20. زهرا گفت:

  من جک j5 مدل دنده دستی دارم کیت تایم جی ۵ دنده ای چه زمانی باید عوض شه ؟

  1. alinaderi گفت:

   جک جی ۵ دنده دستی کیت زنجیر تایم داره که باید در هنگام تعمیر موتور اساسی باید عوض شه.اما جی ۵ اتومات تسمه تایم داره و باید کیت تسمه تایم کامل عوض شه.

 21. بهزاد گفت:

  سلام وقت بخیر من لیفان ۶۲۰ دارم چندروز پیش یهو یه صدای عجیب از سمت موتور اومد و این صدا موقع گاز خوررن ماشین قطع میشه ولی موقع درجا کار کردن صدای بلند تق تق از موتور میاد.پیش مکانیک بردم یکی میگه از استکان تایپیت هست یکی میگه از زنجیر تایم حالا بنظر شما میتونه ازچی باشه

 22. ع.ح گفت:

  سلام بنده mvm x33s دارم مدل ۹۹ و۲۰هزار راه رفتم واسه سرویس ۲۰هزار رفتم نمایندگی گفت باید کیت تسمه تایم عوض کنم گفتم دیر تر انجام میدم.ایا نیازه عوض کنم یا ۵۰هزار عوض کنم ؟ ممنون

 23. ع.ح گفت:

  لطفا قیمت کیت mvm x33s چنده؟با جازدن چقدر میشه؟ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *