دانستنیهای مفید خودرویی کارکیتس

بارزترین نشانه خرابی میل موجگیر خودروهای چینی

میل موجگیر در خودروهای چینی

در این مطلب در ادامه مباحث در باره جلوبندی خودروهای چینی به قطعه ای به نام میل موجگیر یا همان میل تعادل می رسیم.درباره این قطعه و علائم خرابی این قطعه را برای شما بازگو می کنیم تا در صورت بروز مشکل بتوانید به راحتی این مشکل را متوجه شده و آن را به سرعت برطرف کنید.در ادامه مطلب میل موجگیر در خودروهای چینی با ما همراه باشید.در این مطلب به علائم خرابی میل موجگیر و تعویض میل موجگیر هم صحبت می کنیم.

میل موجگیر چیست ؟

میل موجگیر قطعه ای از جلوبندی تمامی خودروها می باشد.تقریبا ظاهری یکسان دارند.فقط شاید اندازه ی آن کمی کوچک یا بزرگ باشد.وظیفه ی اصلی میل موجگیر در خودرو کنترل تعادل خودرو در هنگام دور زدن و پیچیدن خودرو می باشد.اگر میل موجگیر در خودرو نباشد هنگام رانندگی در پیچ ها تعادل خودرو به هم می خورد و رانندگی غیر ممکن است.در برخی خودرو ها علاوه بر میل موجگیر جلو در عقب خودرو هم این قطعه به شکل های مختلف قرار داده شده.

میل موجگیر در خودروهای چینی

علائم خرابی میل موجگیر

همان طور که گفتیم,میل موجگیر قطعه ای میله شکل فلزی است که در دوسر آن بوش قرار داده شده.در هنگام رانندگی اگر احساس کردید فرمان خودرو در مسیر مستقیم انحراف دارد حتما میل موجگیر های خودرو را بررسی کنید.البته ایراد از قسمتهای دیگر هم می تواند باشد.مثلا از طبق که در ادامه مطلب کاملی در این باره برای شما قرار می دهیم.حال باید بدانید علت این خرابی چیست؟میل موجگیر قطعه ای مصرفی است ولی اگر چند نکته ی کوچک را رعایت کنید عمر این قطعه بیشتر میشود . مثلا در هنگام دور زدن فرمان را تا انتها نچرخانید.یا در هنگاه عبور از راه های نا هموار مخصوصا پیچ دار به آرامی برانید.

نکته ی بسیار مهم در هنگام تعویض میل موجگیر ها

از آنجایی که جنس آلیاژ استفاده شده در میل موجگیرها متفاوت است.رزوه های پیچ میل موجگیر ها با برندهای مختلف با همدیگر متفاوت است.بهتر است که در هنگام تعویض هر دو سمت تعویض شود.بسیار مشاهده شده که با وجود تعویض میل موجگیر در یک سمت هنوز مشکل انحراف فرمان از بین نرفته. در مطلب دیگری در رابطه با تعویض میل موجگیر خودروهای چینی بحث کردیم.

خرید میل موجگیر

ما در فروشگاه اینترنتی کارکیتس لوازم جلوبندی خودروهای چینی را برای شما قرار دادیم.به راحتی بتوانید قطعات با کیفیت خوب را سفارش دهید.در ادامه لینک خرید مسقیم خرید میل موجگیرهای موجود را برای شما قرار دادیم تا با تنها یک کلیک به صفحه ی مربوطه وارد شوید.سفارش خود را ثبت کنید.اگر قطعه ی مورد نظر خود را در لیست پیدا نکردید,می توانید با فروشگاه با شماره تماس 02136904227 با کارشناسان ما در تماس باشید.همچنین می توانید با عضویت در کانال آپارات ما تمامی کلیپ های آموزشی مربوط به خودرو ها را مشاهده فرمایید .

نوشته های مشابه

2 دیدگاه در “بارزترین نشانه خرابی میل موجگیر خودروهای چینی

  1. ناشناس گفت:

    میل موجگیر های تولید داخل در کدوم شهر تولید میشه ؟

    1. alinaderi گفت:

      لوازم جلوبندی خودروهای چینی بیشتر تو سه شهر تبریز و اصفهان و مشهد تولید می شه.اما تولید کننده ها در هر شهری با کیفتی متفاوت قطعه تولید می کنند.اما تا حدودی میشه کفت بعضی تولید کننده های تبریز خیلی تمیز تر قطعه تولید می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *